بازیابی اطلاعات / پشتیبان گیری اطلاعات چقدر با اهمیت است؟

بازیابی اطلاعات یا پشتیبان گیری . قبل از پاسخ به این سؤال، اجازه دهید مقدمه ای ذکر کنم، من حدود 20 سال بازیابی اطلاعات انجام داده ام، و بر روی بیش از بیست هزار هارد درایو کار کرده ام. در مورد اینکه هارد درایوها چطور کار می کنند و چطور می توان آنها را نجات داد، متخصص هستم. من مراجعین زیادی دیده ام، که زندگی آنها بر روی هارد دیسک آنها است. اطلاعات شما، اطلاعات شخصی یا اطلاعات شغلی است. که نوع آن برای من اهمیتی ندارد. داده، داده است، و من آنچه باید برای بازیابی اطلاعات انجام دهم، انجام می دهم. گفته می شود، همه هارد درایوها قابل بازیابی اطلاعات نیستند. گاهی اوقات همه داده ها را نمیتوان از یک درایو بازیابی کرد.

بازیابی اطلاعات

بازیابی اطلاعات

بازیابی اطلاعات

بنابراین … فقط یک لحظه بایستید، و به خودتان فکر کنید: “آیا نسخه پشتیبان تهیه کنم؟”
زمانیکه شما اطلاعات خود را از دست دهید، چه اتفاقی می افتد؟ آیا تمام عکسهای طول زندگی خود و بچه های خود را از دست می-دهید؟ اطلاعات کسب وکار خود، داده ها حسابداری ، مالیاتها و غیره را از دست می دهید؟ من عاشق کارم هستم، چراکه می توانم به مردم کمک کنم، و آنچه برای آنها در زندگی مهم است، نجات دهم. نکته اینکه تا زمانی که افراد از فایلهای خود پشتیبان-گیری نمی کنند، شغل من پابرجاست.
همانطور که قبلا” گفته شد، همه هارد درایوها قابل بازیابی نیستند، من آرزو می کنم ای کاش بودند، اما شوربختانه تمام آنها اینگونه نیستند. ما تمام زندگی خود را بر روی کامپیوترها، تلفنها، تبلتها، و فلشها ذخیره می کنیم. بنابراین یک درایو اکسترنال دیگر بخرید، و روی آن پشتیبان گیری کنید! هزاران گزینه دیگر مانند ذخیره سازی روی ابر cloud storage هم وجود دارد، که بسیار ارزان است، و توصیه می شود، از آن استفاده کنید. همه رسانه های ذخیره سازی که موجود هستند با شکست مواجه خواهند شد، که شما نمیتوانید از آن جلوگیری کنید. به محض اینکه متوجه شوید، دستگاهی که از آن برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده می کنیددارد خراب میشود، ممکن است تصمیم بگیرید از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای متخصصان بازیابی اطلاعات بسیار ناراحت کننده است، زمانیکه نتوانند اطلاعات شخصی را به دلیل مشکلات تخریب کننده درایو بازیابی کنند. من با آنهایی که به آنها گفته شده، هارد درایو آنها غیر قابل بازیابی است، گفتگو ها کرده ام. از گریه تا خشم ، تمامی احساساتی که میتوانید تصورش را بکنید و یا نه، من بسیار دیده ام.افرادی که مرا در اینجا می شناسند، می دانند که من در زمانیکه با مردم صحبت می کنم بسیار صریح، بی پرده و رک هستم. صریح نه به این معنا که مهربان و دلسوز نیستم بلکه تمام تمرکزم بر روی نقطه حساس است و گزافه گویی نمی کنم. من می دانم از دست دادن داده ها چگونه است، و شما می خواهید بدونید، خیلی خیلی افتضاح و بد. من نمی خواهم هیچ کسی دچار این مشکل شود، و فقط دانستن اینکه می-توان از آن پیشگیری کرد، مرا آزار می دهد.
هزاران گزینه مختلف وجود دارد، که تمام آنها ارزانتر از بازیابی اطلاعات است.نسخه پشتیبان تهیه کنید و این کار را در طول زمان تکرار کنید.آیا به چیزهایی که گفتم فکر کردید؟ توصیه می کنم، از داده های خود پشتیبان گیری کنید، درصورتی که این کار را انجام نمی دادید… اکنون این کار را انجام دهید. به این موضوع فکر کنید، اگر شما زندگی دیجیتالی خود را از دست دهید، چه اتفاقی خواهد افتاد.شما قادر به کنترل آنها هستید.هارد دیسک شما خراب خواهد شد، درایوهای مکانیکی، SSDها، تلفنها و تبلتها نیز همینطور. آنها ممکن است تنها یک هفته، یک سال یا چند سال دوام داشته باشند.
به هر حال، اولین سوالی که باید پاسخ دهید، این است. آیا از داده های خود پشتیبان گیری می کنید؟
-دوستدار شما، مهندس بازیابی اطلاعات.